Ochrona danych osobowych

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Czytaj więcej →

KLAUZULA INFORMACYJNA

Czytaj więcej →

Kursy

Kursy kwalifikacyjne

Darmowa nauka dla dorosłych

Czytaj więcej →

Formularz zgłoszeniowy →

Egzaminy zawodowe
Kalendarz roku szkolnego

2023-2024

Zobacz →

Recykling pojazdów
Archiwa

godło

miasto
men
kuratorium
cke
oke
koweziu

Na początku lutego br. lokalne media informowały o pilotażowym programie pod auspicjami KGHM, z którego skorzystają szkoły średnie z Głogowa, Lubina, Legnicy i Bolesławca. Jego celem będzie wykształcenie najlepszej kadry młodego pokolenia do pracy w przemyśle wydobywczym. Łącznie powstaną nowe, branżowe 42 klasy. Aż 21 z nich będzie działało w głogowskich placówkach oświatowych.

Powstaną w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego oraz Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie. – Jesteśmy największym partnerem KGHM wynikającym z tego listu intencyjnego, a następnie podpisanego porozumienia. Jest to duża doza zaufania dla głogowskiej oświaty. KGHM zauważył bardzo dobrą pracę naszych nauczycieli, jak i organu prowadzącego, czyli starostwa powiatowego. Dbamy o kształcenie zawodowe. Stajemy się największym partnerem dla KGHM w kształceniu przyszłych kadr – mówi starosta głogowski Jarosław Dudkowiak

21 klas powstanie w dwóch głogowskich szkołach już niebawem, ale powiat zapowiada, że to dopiero początek wieloletniej współpracy. – Już wcześniej prowadziliśmy rozmowy z KGHM i Pol-Miedź Trans w zakresie powołania nowego kierunku kształcenia: technik transportu kolejowego w ZS Politechnicznych. Szacuje się, że w tej branży na rynku pracy będzie brakować w najbliższych latach od 20 do 40 tysięcy osób – dodał starosta.

(Materiał prasowy za: miedziowe.pl)

powiat
EFRR

GCEZ realizuje projekt „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Biuletyn informacji publicznej

Dla nauczycieli

Monitorowanie wykorzystania pracowni dostarczonych do szkół w ramach projektu "Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku" - wzór tabeli →

Mapa szkół Zawodowych
Nasza współpraca